Menu

PŘIPRAVUJEME SE NA HANDY CYKLO MARATON 2020

CESTA ZA SNEM i přes nepřízeň koronavirových omezení v letošním létě znovu zorganizovala nejdelší cyklistický podnik v Česku s názvem Metrostav Handy Cyklo Maraton.
Štafeta cyklo týmů se nesmí zastavit a ujet celkem 2 222 km v časovém limitu 111 hodin, v letošním ročníku přes hrady a zámky všech 14 krajů Česka.
Závod je postaven na překonávání limitů, na spolupráci a posouvání hranic možného. Cílem maratonu není porazit druhé, ale překonat sám sebe. Týmy jsou složeny ze zdravých a hendikepovaných cyklistů bez rozdílu pohlaví, amatéři i profíci.
Každý tým má svého hendikepovaného člena, který se aktivně zapojuje a tvoří tak jeden tým bez bariér a bez předsudků.
Nadace Lenky a Romana Šmidberských se rozhodla letošního ročníku premiérově zúčastnit a postavit tým pro klientku TEREZKU VARGOVOU, kterou už 4. rokem aktivně podporuje.
Terezka od svých 12 let překonala řadu zdravotních překážek a velmi vážných komplikací. Ale vlastní pevnou vůlí a chutí vrátit se do sportovního života se poprala s nepřízní osudu a již 3 .rokem trénuje na svém Nadací LR darovaném lehokole, se kterým se postaví i do čela maratonového NADAČNÍHO TÝMU PRO TEREZKU.
S nápadem podpory Terezky v absolvování Cyklo Maratonu přišel současný kapitán týmu Honza Kubelka, zvaný „Koudy“, který spolu se svými kolegy ze CEE Logistics přišel prakticky s hotovým týmem jezdců.