Menu

Co se u nás děje

2019

ZLATO Z MONTREALU!

ZLATO Z MONTREALU!

Ve dnech 28.4. - 5.5.2019 se v Montrealu konal BISfed 2019 Montreal Boccia World Open, kde Adam se svou maminkou Ivanou vybojovali ZLATOU MEDAILI a obsadili tak čtvrté místo v BISfed Světovém žebříčku.
ky tomuto úspěchu se velkým krokem posunuli ke svému cíli - ke kvalifikaci na LHP Tokio 2020.
Gratulujeme ke skvělému výkonu!

číst dále
PŘIPRAVUJEME - Dětský den v Dětském domově 31.5.2019

PŘIPRAVUJEME - Dětský den v Dětském domově 31.5.2019

Dne 31. května bude Nadace LR ve spolupráci s Dětským domovem Pardubice pořádat Dětský den.
Akce je určena pro děti z dětských domovů Pardubického kraje a uskuteční se v zahradě Dětského domova Pardubice. Program bude pestrý, pro děti chystáme spoustu soutěžních i nesoutěžních stanovišť s doprovodným programem.
Věříme, že nám bude přát počasí a všichni si akci užijeme, jako tomu bylo v loňském roce!

číst dále
Májové darování krve 16.5.2019

Májové darování krve 16.5.2019

Dne 16. května se naši dobrovolní dárci sešli na Transfúzním oddělení Pardubické nemocnice a podpořili tak druhý ročník Májového darování krve. Celkem se zúčastnilo 19 dárců, tři z nich darovat nemohli pro nesplnění podmínek, ale i přesto dárci celkem poskytli 7,2 litrů krve, což je proti loňskému roku nárůst o 3 litry.
Velice děkujeme za účast, odvahu a těšíme se na další ročník!

číst dále
POZDRAV OD MATĚJE

POZDRAV OD MATĚJE

Matěj, náš talentovaný klient ve hře na cimbál, nám zaslal milé ohlédnutí za prvním rokem jeho studia na univerzitě v Jižní Dakotě. Rádi čteme, že je na univerzitě spokojený a dokonce se mu podařilo dostat do klubu čestných studentů. Díky členství v tomto klubu byl vybrán a společně s dalšími dvěma studenty pojede studovat na celý červenec do Jižní Koreje. Děkujeme za skvělé zprávy a přejeme spoustu úspěchů ve studiu!

číst dále
PODPORUJEME MARCELKU!

PODPORUJEME MARCELKU!

Naší novou klientkou v letošním roce je Marcela, kterou jsme se rozhodli finančně podpořit v její úspěšné sportovní kariéře hendikepovaných. Marcelka se už 9 let věnuje hře Boccia a darovaná částka jí pomůže uhradit nezbytné náklady za účast její sportovní asistentky, maminky Zuzany, bez jejíž pomoci by soutěžit nemohla.

číst dále
Adam a Marcela vyhráli stříbro!

Adam a Marcela vyhráli stříbro!

V týdnu od 25. března do 31. března se v Záhřebu konal BISfed Evropský pohár v Boccie, kterého se zúčastnili i naši klienti Adam Peška a Marcela Čermáková.
Jako soutěžnímu páru se jim podařilo postoupit do finále a probojovat se na krásné druhé místo.
Máme z jejich úspěchu obrovskou radost a srdečně gratulujeme!

číst dále
HLEDÁ SE TALENT

HLEDÁ SE TALENT

V sobotu 2.3.2019 se v centru DON BOSCO v Pardubicích konal již třetí ročník akce s názvem HLEDÁ SE TALENT.
Tato talentová soutěž organizovaná seskupením DĚTI V AKCI je určena pro děti z Dětských domovů. Akci jsme podpořili nákupem cen a odměn pro soutěžící děti, které předvedly svůj talent v tanci, zpěvu a dalších disciplínách.
Vítězům srdečně gratulujeme!

číst dále
LÁSKYPLNÝ DIVADELNÍ BÁL

LÁSKYPLNÝ DIVADELNÍ BÁL

Dne 1. března se v Městském divadle konal LÁSKYPLNÝ DIVADELNÍ BÁL. Kromě pestrého programu účastníky bálu čekalo také tradiční vyhlášení nejoblíbenějších herců roku 2018, kterými se stali Petra Janečková a Milan Němec. Nadace LR Východočeské divadlo v Pardubicích znovu podpořila oceněním nejoblíběnějších herců a každému z nich věnovala částku 20.000 Kč. Gratulujeme k zaslouženému vítězství!

číst dále