Menu

Co se u nás děje

2020

Přípravy Handy Cyklo Maratonu se chýlí ke konci

Přípravy Handy Cyklo Maratonu se chýlí ke konci

Přípravy se chýlí ke konci smile....teď už jen přibalit úsměv, sílu, dobrou náladu a vúterý 28. 7. 2020 vyrážíme napříč celou Českou republikou wink.

číst dále
Přípravy na Handy Cyklo Maraton jsou v plném proudu

Přípravy na Handy Cyklo Maraton jsou v plném proudu

Celý NADAČNÍ TÝM PRO TEREZKU finišuje ve sportovní přípravě. Všichni členové nepodceňují cyklistický trénink a pravidelně se vzájemně informují o najetých tréninkových  kilometrech...a že jich není málo! laughing
Proběhl i trénink jako "testovačka nových dresů" - padnou jako ulité smile. Tréninková trať na Seči během posledních dvou týdnů neminula jediného člena týmu. Osmičlenný tým se vzájemně hecuje v počtu ujetých kilometrů a na společné whatsaapové skupině probíhá pravidelná každodenní komunikace.
Pondělní týmový sraz před startem se blíží a TÝM poprvé přivítá i svého PATRONA, pro kterého Maraton pojede. Patronem TÝMU je pan Jaroslav, který je krátce po těžkém úrazu, který ho trvale připoutal na invalidní vozík. Celý TÝM si přeje, aby mu společná týmová podpora vlila novou chuť do života...

Start se blíží a naše startovací pozice je v osmičlenných týmech číslo 1 smile. Fanděte NADAČNÍMU TÝMU  PRO TEREZKU  s číslem 801!

číst dále
DAR VĚNOVANÝ DĚTSKÉMU DOMOVU PARDUBICE NA LETNÍ RADOVÁNKY

DAR VĚNOVANÝ DĚTSKÉMU DOMOVU PARDUBICE NA LETNÍ RADOVÁNKY

Léto je tady!
Nadace Lenky a Romana Šmidberských obdarovala Dětský domov Pardubice věcným darem. Věcný dar v podobě paddleboardu. Paddleboard se dětem v Dětském domově velice líbil. Tento dar poslouží především pro letní aktivity v rámci letního výletu, který Dětský domov plánuje.

číst dále
PŘIPRAVUJEME SE NA HANDY CYKLO MARATON 2020

PŘIPRAVUJEME SE NA HANDY CYKLO MARATON 2020

CESTA ZA SNEM i přes nepřízeň koronavirových omezení v letošním létě znovu zorganizovala nejdelší cyklistický podnik v Česku s názvem Metrostav Handy Cyklo Maraton.
Štafeta cyklo týmů se nesmí zastavit a ujet celkem 2 222 km v časovém limitu 111 hodin, v letošním ročníku přes hrady a zámky všech 14 krajů Česka.
Závod je postaven na překonávání limitů, na spolupráci a posouvání hranic možného. Cílem maratonu není porazit druhé, ale překonat sám sebe. Týmy jsou složeny ze zdravých a hendikepovaných cyklistů bez rozdílu pohlaví, amatéři i profíci.
Každý tým má svého hendikepovaného člena, který se aktivně zapojuje a tvoří tak jeden tým bez bariér a bez předsudků.
Nadace Lenky a Romana Šmidberských se rozhodla letošního ročníku premiérově zúčastnit a postavit tým pro klientku TEREZKU VARGOVOU, kterou už 4. rokem aktivně podporuje.
Terezka od svých 12 let překonala řadu zdravotních překážek a velmi vážných komplikací. Ale vlastní pevnou vůlí a chutí vrátit se do sportovního života se poprala s nepřízní osudu a již 3 .rokem trénuje na svém Nadací LR darovaném lehokole, se kterým se postaví i do čela maratonového NADAČNÍHO TÝMU PRO TEREZKU.

číst dále
Terezka závodí s Atletikou Bez Bariér

Terezka závodí s Atletikou Bez Bariér

Klientka Nadace LR Terezka se zúčastnila 1. závodního týdne 1. ročníku seriálu měřených tréningů BEZ BARIÉR Training Cupu 2020. Terezka svým bodovým ziskem 393 bodů získala první místo v hodu diskem a tímto sklízí náš obdiv. Training Cup má především za cíl motivaci k tréningu, sledování výkonnosti a nácvik soutěžního režimu. Soutěž Traning Cup je celosezónní a určena přednostně pro členy Atletiky Bez Bariér Pardubice. Soutěží muži a ženy a na konci sézony je celá soutěž vyhodnocena.

číst dále
TEREZKA ZÍSKALA 2. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ ČR V SILNIČNÍ CYKLISTICE

TEREZKA ZÍSKALA 2. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ ČR V SILNIČNÍ CYKLISTICE

28. června 2020 se v Brně na Masarykově okruhu pořádalo Mezinárodní mistroství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Klientka Nadace LR Terezka získala 2. místo v kategorii Lehokolo.
Terezka se snaží být stále aktivní a Nadace LR ji v tomto směru ráda podporuje. Jako další výzvu ji čeká Metrostav Handy Cyklo Maraton pod záštitou Nadace LR, která si tento štafetový závod nenechá ujít.

číst dále
DĚTSKÝ DEN TROCHU JINAK aneb OSLAVA – NEOSLAVA V ČASE PANDEMI

DĚTSKÝ DEN TROCHU JINAK aneb OSLAVA – NEOSLAVA V ČASE PANDEMI

V zahradě Dětského domova Pardubice se v pondělí 1. 6. 2020 konal Dětský den s názvem DĚTSKÝ DEN TROCHU JINAK aneb OSLAVA – NEOSLAVA V ČASE PANDEMIE.

Vzhledem k vývoji situace spojené s pandemií Covid -19 a s ní související uzavření všech škol, dětských domovů
a stacionářů, byl letošní Den dětí prostě jiný.
Do Dětského domova Pardubice neměly po celou dobu karantény a vyhlášení nouzového stavu přístup návštěvy.
Tedy i příprava Dětského dne probíhala velmi nesměle a stále v očekávání rozvolnění přísných hygienických omezení.
Nadace LR, po uvážení paní ředitelky Dětského domova, paní Mgr. Kateřiny Fialové, zvolila variantu malé, interní, domácké oslavy a do Dětského domova Pardubice přivezla na počest Dne dětí vyhlášenou Kunětickou zmrzlinu s jejich typickým zmrzlinářským vozíkem a dárky v podobě vodovek, štětců, barev, malých igráčků a automobilových modelů
a mnoho dalšího.
Zároveň do Dětského domova z Nadace LR doputoval symbolický šek v hodnotě 15 000 Kč na podpoření letních výletů dětí v Dětském domově. Zaznělo také přání nákupu letních paddleboardů, které dětem Nadace LR na léto ráda pořídí jako aktivitu letního výletu.

I přesto, že se oslava nesla v malé, interní atmosféře, děti si odpoledne užily. Tety a vychovatelky Dětského domova připravily různá stanoviště. Za úkol měly zvládnout chůzi o chůdách, hod do koše, skákání v pytli a mnoho dalšího. Děti obdržely papírový seznam stanovišť, na který sbíraly podpisy a po splnění jako výhru získaly sladkost. Jakmile měly splněný veškerý seznam aktivit, bonus, který následoval, byla Kunětická zmrzlina. Na výběr bylo z několika druhů zmrzlin, samozřejmě nechyběla vyhlášená vanilková smile

Celý den provázelo krásné slunečné počasí a tak nic nebránilo tomu, abychom tento skvělý den zakončili opékáním špekáčků u tábořiště.

Těšíme se na další ročník!

číst dále
CENA NEJOBLÍBENĚJŠÍHO HERCE/HEREČKY 2019

CENA NEJOBLÍBENĚJŠÍHO HERCE/HEREČKY 2019

Každoročně Východočeské divadlo Pardubice uděluje cenu nejoblíbenějšího herce/herečky na Divadelním bále. Letos se však ples kvůli situaci koronaviru nekonal a jména nejpopulárnějších herců roku 2019 byla vyhlášena při příležitosti prvního představení po koronavirové pauze na Kunětické hoře při představení Kráska a zvíře. 

 

Cenu nejoblíbenější herečky roku 2019 získala Petra Janečková, která slaví divácký obdiv už potřinácté. Na druhé místo pak diváci vynesli Martinu Sikorovou a bronzový titul patří Jindře Janouškové.

Divácky nejoblíbenějším hercem roku 2019 se stal Ladislav Špiner a to po jedenácté. Druhé místo bylo uděleno Milanu Němcovi a Josefu Pejchalovi. Třetí stupínek obdržel Josef Láska.

 

Nadace LR je hrdým partnerem Východočeského divadla Pardubice a stejně jako v minulých letech podpořila vyhlašovanou divadelní cenu nejoblíbenějších herců celkovou častkou 40 000 Kč, tedy 20 tis. cena pro herce, 20tis. pro herečku. 

Symbolické šeky byly hercům předány při děkovačce zmiňovaného představení. 

číst dále