Menu

PATRONEM PRO 5. ROČNÍK CYKLO MARATONU JE ERIČKA!

Naším patronem pro 5. ročník Metrostav handy cyklo maraton se stala Erička, která je součástí Nadace LR již 8 let.

Její příběh vás chytne za srdce, protože je neskutečný a výjimečný. Stejně jako Erička, která se narodila před 11 lety jako zcela zdravé miminko. Po zdánlivě běžném očkování se však postupně přestala úplně hýbat. Nemluvila a komunikovala s okolím jen pomocí očí.  Byla krásnou okatou panenkou, ale bohužel už jen hadrovou.

Rodiče se naplno pustili do léčby a pravidelně několikrát ročně, po dobu 7 let, jezdili do lázní na Slovensko. Léčba byla velice nákladná, avšak posuny nepatrné. Zlom nastal díky rozsáhlým hloubkovým genetickým vyšetřením, které trvaly rok a díky kterým se zjistilo, co přesně Eričce je. Erička má vzácné onemocnění, je jediným pacientem v České republice a se stejnou diagnózou je už jen 50 lidí na světě. V roce 2020 získala Erička léky na svou nemoc a během měsíce se začala měnit před očima: začala pomalu mluvit, hýbat se. 

Nyní po 4 letech užívání léků Erička plynně mluví, začala sama sedět, učí se lézt, sama šlape na speciálním kole a hlavně se učí chodit. Dochází do školy, potkává se s kamarády a má samé jedničky! Lékaři mluví o zázraku, ale také o neskutečné síle, snaze a odhodlání, kterým Erička všechny udivuje.

Erička, statečná bojovnice, která se s odvahou a nasazením vyrovnává s vážnou nemocí je právem patronem Cyklo Teamu Nadace LR. Otevíráme pro ni transparentní účet, na který můžete přispět a pomoci Eričce v této fázi léčby. Celková vybraná suma poputuje na tolik potřebné, a hlavně prospěšné rehabilitace. Chceme, aby Erička pocítila naši solidaritu i přátelství, které ji dodá více sil na cestě k uzdravování. V duchu našeho teamového hesla: Vzdát to můžeš až zítra! Děkujeme za Vaši podporu.

Pokud se rozhodnete přispět i Vy, můžete tak učinit přes QR kód a na transparentní účet 8956238028/5500 zaslat libovolnou částku. Prosíme o uvedení variabilního symbolu: 2222.

https://www.rb.cz/povinne-zverejnovane-informace/transparentni-ucty?path=transactions&name=Nadace&accountNumber=8956238028

obrazek11_image_203x212

Majitel transparentního účtu tímto informuje přispěvatele o skutečnosti, že provedení platby na daný účet se považuje za souhlas se zpracováním a zveřejněním osobních údajů, neboť údaje o platebních transakcích na transparentním účtu jsou zveřejňovány a zveřejněním těchto údajů tedy může dojít i ke zveřejnění některých informací o osobě přispěvatele.

(07/06/2024)