Menu

MARCELKA NA MISTROVSTVÍ SVĚTA VE ŠPANĚLSKU

Nadace podporuje Marcelku od roku 2019. Její největší vášní je paralympijský sport zvaný Boccia. I v letošním roce jsme podpořili Marcelky sportovní nadšení a držíme palce nejenom jí, ale i její mamince, sportovní asistence, při závodech Boccia, které proběhly letos v listopadu na Mistroství Evropy ve Španělsku, v Seville.

Z vyprávění Marcelky:

Chtěla bych se s Vámi podělit o zprávy z Mistrovství Evropy v boccie ze Sevilly. Byly to moje první závody takového formátu. Po příletu jsme měli dva tréninky v hale na soutěžním povrchu, kde jsme si společně s Adamem Peškou zkalibrovali míčky a zjistili, že povrch má k ideálu daleko. To znamená, že podlaha byla místy hodně nerovná. Další dny probíhaly zápasy v jednotlivcích. Já hrála poprvé v čistě ženské kategorii. Porazila jsem svoje dvě soupeřky a jedné jsem podlehla. Postoupila jsem do čtvrtfinále a v boji s Polkou Edytou Owciarcz jsem prohrála o bod. Byla to škoda. Mohla jsem to zahrát trochu jinak. To už teď vím. Jsou to pro mě cenné zkušenosti. Jinak Edyta byla nakonec zlatá. Po jednotlivcích následovala soutěž párů. Spolu s Adamem Peškou jsme porazili ve skupině absolutně favorizované Řeky a dále jsme vyhráli s velkou převahou nad slovenským párem. Druhý den na nás čekalo čtvrtfinále. Zde jsme se opět setkali s párem Polska. Ten je pro nás asi historicky začarovaný. Opět jsme s nimi prohráli, míčky nás vůbec nechtěly poslouchat. Tím pro nás soutěž ve Španělsku skončila.

Pro mě osobně to byl velký přínos. Mohu říct, že celá soutěž byla hodně náročná, a to nejen po fyzické stránce. Mimo to v hale byla velká zima a sparťanské zázemí.

Ale jinak jsem byla z turnaje nadšená, i když jsem se nedostala tak vysoko, jak jsem doufala. Sledovala jsem zápasy výborných hráčů, které jsou pro mě velkou inspirací.

Na závěr bych chtěla velmi poděkovat Nadaci LR, která mi věrně pomáhá v mé sportovní kariéře.

Velmi si této pomoci a náklonnosti vážím.

Se srdečným pozdravem,

Marcela Čermáková s rodiči.

Letos Nadace LR Marcelku podpořila částkou 25.000 Kč, která se využije na asistenci při Boccie.

Marcelce gratulujeme ke všem výhrám a budeme se těšit na další soutěže! smile

20211130_180704