Menu

Marcela se narodila předčasně a byla u ní diagnostikována dětská mozková obrna. U Marcely v tom nejtěžším stupni. Je odkázána na pomoc druhé osoby a pohybuje se na elektrickém vozíku.

Navzdory tělesnému postižení Marcela úspěšně studuje Obchodní akademii v Chrudimi a také se věnuje svému koníčku, paralympijskému sportu Boccia v klasifikační skupině BC3, která je určena pro hráče s nejtěžším stupněm tělesného postižení. Při hře potřebuje asistenci spoluhráče, který jí nastavuje rampu, po níž se spouští míč. Marcelinou sportovní asistentkou je její maminka Zuzana.
Hře Boccia se věnují již 9 let a Marcela je od roku 2018 reprezentantkou ČR. Společně s Adamem utvořili soutěžní pár a na Evropském BISfed poháru 2019, konaném v Záhřebu, se jim podařilo vybojovat stříbrnou medaili!

Vzhledem k finanční náročnosti spojené s vykonávaným sportem, jsme se rozhodli Marcelku v roce 2019 podpořit finanční částkou 25.000 Kč, která pokryje náklady za účast sportovního asistenta na Evropských pohárech v Záhřebu a v Nymburku.

Držíme palce, aby se Marcele v její sportovní kariéře podařilo dosáhnout co nejlepších výsledků!