Menu

Pavlík je desetiletý chlapec žijící v obci kousek od Pardubic. Na život přišel se souborem vývojových vad. Hned po narození mu byla vytvořena kolostomie a equinovarusem na pravé nožičce. Do dvou let měl nosní sondu, kterou musel být dokrmován. Postupem měsíců mu přibyly další vývojové vady.

První operaci srdce podstoupil již v 8. měsíci svého krátkého života. O dva měsíce později mu pro lepší dýchání byla vytvořena stomie (slavík). Pavlíka propustili z nemocnice až po 16 měsících života. Vezl si sebou domácí ventilátor, kyslík a odsávačku hlenů.

Pavlíkův se pohybuje na mechanickém vozíku a na krátké vzdálenosti zvládá chůzi v chodítku. Jeho stav vyžaduje od narození pravidelné cvičení, které provádí 2x denně. Rodina s ním pravidelně dojíždí 4x týdně do různých rehabilitačních zařízení a 1x za rok na měsíční pobyt do lázní Košumberk. Absolvují další terapie jako je kraniosakrální, čínská reflexní, synergická a ergoterapii.

Od tří let byl Pavlíkův zdravotní stav dá se říct stabilizovaný. Arytmie časem vymizely, ale před rokem zase začalo srdíčko zlobit a arytmie se mu z neznámé příčiny opět vrátily. Navíc se u Pavlíka začalo projevovat autoimunitní onemocnění, které zasáhlo střeva. Momentálně užívá hodně léků a všichni doufáme, že jeho zdraví se zase zlepší.

Pavlík moc rád čte knihy, sleduje přírodovědné seriály, staví lego a maluje. Často jezdí s rodinou na výlety do hor, na hrady a zámky, nejraději navštěvuje ZOO. Jednou by se chtěl stát přírodovědcem.