Menu

Adrianino shrnutí sezony 2022

Rok 2022 se pomalu chýlí ke konci a talentovaná jezdkyně Adriana se zamyslela nad tím, jaká pro ni byla uplynulá sezona. V jednom roce se jí podařilo trénovat a jezdit se dvěma koňmi, vlastním Ziezem a vypůjčeným Carlucciem, oba měli splněnou kvalifikaci na Mistrovství ČR 2022, na které se Adriana chystala. Jenže těsně před závody se Ziezo zranil a Carluccio byl majitelem prodán, a tak se Adriana musela smířit s tím, že letošní Mistrovství ČR nepojede, ač předtím s oběma koňmi dosahovala báječných výsledků. Jak sama říká, je obzvlášť pyšná na svého koně Zieza, se kterým je kvůli jeho tvrdohlavé nátuře někdy těžké pořízení. Ale je si velmi dobře vědoma, že jezdectví je i o neúspěchu, o překonávání překážek (nejen těch parkurových) a posouvání se kupředu, byť jen po maličkých krůčcích. 

´Vím, že spousta lidí říká, že jezdectví není sport a nemá žádný smysl. Ale v tomto sportu jde především o důvěru, respekt a hlavně o přátelství. Které je někdy velice těžké si získat. Víte, kolikrát jsem už spadla, ale přesto jsem se zvedla, nasedla zpět do sedla a zkoušela to znovu a znovu. Dokud se nám to nepovedlo.´

Koncem této sezony si chce Adriana ještě zkusit kvalifikaci na MČR 2023 se svým koněm Ziezem, který je po zranění opět v plném nasazení. Poctivě trénují a věří, že se jim to podaří, ač podle jejích vlastních slov dokáže Ziezo být ´tvrdohlavý lajdák, který umí pořádně potrápit jezdce i trenérku ´. Mimo tréninku Adriana ráda pomáhá i ve stájích s mladými koňmi, ke kterým je potřeba přistupovat pomalu a s pořádnou dávkou trpělivosti. Ti se učí zvykat si na sedlo a jezdce, s ním cválat i klusat. Vidět pokroky svěřených koní v průběhu roku Adrianu baví a naplňuje stejně tak, jako samotný parkur a příprava na něj.

Nadace LR přeje Adrianě mnoho úspěchů i v nadcházející sezoně 2023.