Menu

13letý Honzík z Pardubic měl odmalička ve svém kariérním výběru jasno – chtěl se stát policistou. Od loňského listopadu ho ale trápily občasné bolesti ve stehně, které byly v té době přičítány covidu. Situace se zhoršila po Honzíkově narozeninové oslavě, kdy dostal vysoké horečky a musel být ihned hospitalizován v Pardubické nemocnici. Na vyšetření biopsie už byl převezen do pražského Motola, kde ležel na tamním ortopedickém oddělení až do výsledků odběru. V polovině září mu lékaři diagnostikovali Ewingův sarkom, nádorové onemocnění kostí.

Honzík už má za sebou dvě kola delších chemoterapií, při kterých vždy musí být hospitalizován. Mezi jednotlivými chemoterapiemi dojíždí na transfuze krve, denně také dostává injekce na vytváření bílých krvinek. Podle vývoje dosavadní léčby se pak určí další postup, Honzíka tak buď čeká operace, nebo další kolo chemoterapií a ozařování.

Honzíkův stav vyžaduje speciální, finančně náročná opatření, jako je nízkobakteriální strava nebo čistička vzduchu, je totiž alergický na řadu věcí jako je prach, pyl, slunce nebo třeba prací prostředky. Po léčbě by maminka Honzíka ráda vzala si odpočinout na jeho oblíbenou dovolenou k moři, a dále ho finančně podpořit ve studiu a v plnění jeho snu.