Menu

Jaroslavovi je 44 let a Nadaci LR požádal o finanční podporu v roce 2019.

Jaroslav je po těžkém úraze s poškozením páteře a ochrnutí v oblasti krční páteře (fraktura C5 s tetraplegií). Následkem úrazu došlo k úplnému ochrnutí dolních končetin a z převážné části rukou i horní poloviny těla. Je tedy plně odkázán na invalidní vozík, který pro něj znamená jedinou možnost pohybu.
I přes svůj handicap se snaží žít v rámci svých možností plnohodnotným životem, pravidelně cvičí a rehabilituje a intenzivně pracuje na nácviku maximální míry soběstačnosti. I přesto je ale ve všech každodenních činnostech závislý na osobní asistenci a každodenní pomoci zdravotního personálu.
Proto je pro zcela zdravého člověka velmi těžké sžít se s touto situací.
V průběhu března 2019 podstoupil léčení v Rehabilitačním ústavu Kladruby, kde měl možnost vyzkoušet si typ Handbike trenažeru. Tento rok 2020 Nadace LR Jaroslavovi přispěla na pořízení přídávných kol E-MOTION, které mu usnadní lepší manipulaci v prostoru. Další pomůckou, která by přispěla k vyššímu komfortu jeho pobyhu na vozíku je elektrický pohon k invalidnímu vozíku. Vzheldem k tělesné váze a omezeným možnostem využívat horní končetiny se elektrický pohon jeví jako jediný možný k samostatnému pohybu bez možnosti asistence.


Pan Jaroslav se také stal PATRONEM NADAČNÍHO TÝMU PRO TEREZKU v závodu Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který se konal 28. 7. – 1. 8. 2020.