Menu

ZLATO Z MONTREALU!

Na přelomu dubna a května 2019 se v kanadském Montrealu uskutečnil BISFed Světový pohár v paralympijském sportu boccia. Reprezentační tým ve složení Kateřina Cuřínová v klasifikační třídě BC1, Adam a Iva Peškovi v klasifikační třídě BC3, zde hájil české barvy. Na Světový pohár alokovala sportovce Mezinárodní federace sportu boccia BISFed na základě kvalifikačních kritérií.

 

Adam Peška se svou sportovní asistentkou v základní skupině vyhráli všechny zápasy a postupovali do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále na Adama čekal Ital Mirco Garavaglia a zápas to byl velmi napínavý. Adam po 2. směně prohrával 4:0. Ukázal však srdce pravého bojovníka a ve třetí směně vyrovnal na 4:4, poslední směnu vyhrál a zajistil si tak postup do semifinále. Být již mezi 4 nejlepšími boccisty na Světovém poháru byl úžasný pocit.

Semifinálový zápas čekala Adama soupeřka Nurulasyiqah Mohammad Taha ze Singapuru. Adam měl tento zápas pod kontrolou a výhrou 4:2 se probojoval do finále.

Ve finálovém zápasu čekal na Adama zkušený hráč - několikanásobný Paralympijský šampion a Mistr Evropy Jose Carlos Macedo. Adam ho však svou přesnou hrou dokázal porazit 4:2.

Tento den byl pro celý tým naprosto fantastický. Kromě medailí bylo největší odměnou slyšet českou hymnu.
Adam a Iva Peškovi se posunuli velkým krokem ke svému cíli - ke kvalifikaci na LPH Tokio 2020!

 

„Nešlo by to určitě bez skvělé osobní asistence Josefa Pešky, který je také skvělý technik a opraví vždy hned vše, co je potřeba. Se vším si poradí. Velmi upřímné díky patří všem sponzorům a podporovatelům.

Celá cesta byla pro nás velkou zkušeností a dobrodružstvím. Na jejím začátku bylo zpoždění letadla do Londýna, zmeškání letadla do Montrealu, přenocování v hotelu na letišti v Londýně, let do Kanady o 24 hodin později a tím pádem zmeškání prvního tréninku.

Ale závěr stál za to. Vybojovat zlatou medaili a slyšet a zazpívat si českou hymnu ve sportovní hale byl nepopsatelný zážitek.“ (maminka)                                                                                                                                                                                   

Nadace LR gratuluje světovému mistrovi Adamovi a jeho sportovní asistence a mamince v jedné osobě Ivě!